دندانپزشکی دیجیتال

banner34
پیشرفت های اخیراً دانش دندانپزشکی منجر به استفاده از فناوری های دیجیتال در تمام زمینه های این دانش شده است، از طراحی و کاشت ایمپلنت گرفته تا تراش دندان و بافت لثه با لیزر، طراحی لبخند، طراحی و تولید کامپوزیت های دندانی و بسیاری کاربردهای دیگر.
در روش های سنتی، از ابزارها و لوازم مکانیکی یا الکترونیکی برای انجام روند درمان به صورت دستی استفاده می شود به همین دلیل امکان بروز مشکلات در آنها شایع تر است. اما در دندانپزشکی دیجیتالی از ابزارها و فناوری هایی استفاده می کنیم که با کمک کامپیوتر کنترل می شوند بنابراین دقت آنها بسیار بیشتر است. از سوی دیگر، با استفاده از این فناوری ها، نتایج درمان بیشتر قابل پیش بینی هستند و می توانیم نتایج را قبل از شروع فرآیند درمان به بیماران نشان دهیم.
اسکنرهای داخل دهانی یکی از این ابزارها هستند که امکان تصویر برداری دیجیتال از دهان و دندان ها را فراهم می کنند و تصویری سه بعدی از دندان ها را ارائه می دهند. علاوه بر این، دیگر به روند قالب گیری سنتی که آزار دهنده است نیازی نیست. از این تصاویر برای ساخت بریج ها، پروتزهای مصنوعی بر پایه ایمپلنت های دندانی و بسیاری از ابزارهای دندانی استفاده می کنیم.

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تماس تلفنی با شماره 22224803 و 22224903 در ارتباط باشید یا به شماره واتس آپ 09901156015 پیغام دهید.

مقالات آموزشی:

29 مهر ماه 1402

چرا ریشه دندان های شیری حل نمی شوند و نمی افتند؟

چرا ریشه دندان های نمی افتند؟نرخ عدم جذب ریشه دندان های شیری در جمعیت چقدر است؟ آیا ریشه های باقی مانده می توانند بعداً دوباره عفونی شوند؟
5 دی ماه 1401

آیا بعد از عصب کشی، با پر شدگی موقت می توان مسواک زد؟

آیا بعد از درمان ریشه می توان با دهانشویه غرغره کرد؟ بعد از درمان ریشه چه کارهایی را نمی توان انجام داد؟ مراقبت های بعد از عصبکشی دندان کدامند؟
17 اسفند ماه 1399

دیابت؛ درمان ریشه و سلامت دهان و دندان ها

بیماری دیابت چگونه دندان های شما را تحت تأثیر قرار می دهند؟ بیماران دیابتی چه نکاتی را برای مراقبت از دهان و دندان و همچنین دندان عصبکشی شده راعایت کنند؟
25 شهریور ماه 1399

بی حسی موضعی و بیهوشی در دندانپزشکی

درمان ریشه یا عصب کشی شباهت زیادی به پر کردن دندان دارد. اکثر افراد تنها با استفاده از یک بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن منطقه اطراف دندان، درمان میشوند
29 تیر ماه 1399

اندودانتیکس چیست؟ اندودنتیست کیست؟

اندودانتیکس به معنای مطالعه بخش درونی دندان یا پالپ دندان است و اندودنتیست دندانپزشکی است که آموزش تخصصی روی تشخیص دندان درد و درمان ریشه (عصبکشی) دیده است
15 اردیبهشت ماه 1399

پر کردن دندان با آمالگام

آمالگام دندانی نوعی ماده است که برای پر کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد تا همه حفره هایی که در نتیجه پوسیدگی دندان بوجود می آیند را پر کند.

نمونه های درمانی:

0/5 ( 0 نظر )
رزرو آنلاین نوبت
فارسی
اگر نیاز به عکس رادیوگرافی دهان و دندان دارید کلیک کنید:اطلاعات بیشتر