دندانپزشکی دیجیتال

banner34
پیشرفت های اخیراً دانش دندانپزشکی منجر به استفاده از فناوری های دیجیتال در تمام زمینه های این دانش شده است، از طراحی و کاشت ایمپلنت گرفته تا تراش دندان و بافت لثه با لیزر، طراحی لبخند، طراحی و تولید کامپوزیت های دندانی و بسیاری کاربردهای دیگر.
در روش های سنتی، از ابزارها و لوازم مکانیکی یا الکترونیکی برای انجام روند درمان به صورت دستی استفاده می شود به همین دلیل امکان بروز مشکلات در آنها شایع تر است. اما در دندانپزشکی دیجیتالی از ابزارها و فناوری هایی استفاده می کنیم که با کمک کامپیوتر کنترل می شوند بنابراین دقت آنها بسیار بیشتر است. از سوی دیگر، با استفاده از این فناوری ها، نتایج درمان بیشتر قابل پیش بینی هستند و می توانیم نتایج را قبل از شروع فرآیند درمان به بیماران نشان دهیم.
اسکنرهای داخل دهانی یکی از این ابزارها هستند که امکان تصویر برداری دیجیتال از دهان و دندان ها را فراهم می کنند و تصویری سه بعدی از دندان ها را ارائه می دهند. علاوه بر این، دیگر به روند قالب گیری سنتی که آزار دهنده است نیازی نیست. از این تصاویر برای ساخت بریج ها، پروتزهای مصنوعی بر پایه ایمپلنت های دندانی و بسیاری از ابزارهای دندانی استفاده می کنیم.

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تماس تلفنی با شماره 22224803 و 22224903 در ارتباط باشید یا به شماره واتس آپ 09901156015 پیغام دهید.

مقالات آموزشی:

۵ دی ماه ۱۴۰۱

آیا بعد از عصب کشی، با پر شدگی موقت می توان مسواک زد؟

آیا بعد از درمان ریشه می توان با دهانشویه غرغره کرد؟ بعد از درمان ریشه چه کارهایی را نمی توان انجام داد؟ مراقبت های بعد از عصبکشی دندان کدامند؟
۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۹

دیابت؛ درمان ریشه و سلامت دهان و دندان ها

بیماری دیابت چگونه دندان های شما را تحت تأثیر قرار می دهند؟ بیماران دیابتی چه نکاتی را برای مراقبت از دهان و دندان و همچنین دندان عصبکشی شده راعایت کنند؟
۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۹

بی حسی موضعی و بیهوشی در دندانپزشکی

درمان ریشه یا عصب کشی شباهت زیادی به پر کردن دندان دارد. اکثر افراد تنها با استفاده از یک بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن منطقه اطراف دندان، درمان میشوند
۲۹ تیر ماه ۱۳۹۹

اندودانتیکس چیست؟ اندودنتیست کیست؟

اندودانتیکس به معنای مطالعه بخش درونی دندان یا پالپ دندان است و اندودنتیست دندانپزشکی است که آموزش تخصصی روی تشخیص دندان درد و درمان ریشه (عصبکشی) دیده است
۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹

پر کردن دندان با آمالگام

آمالگام دندانی نوعی ماده است که برای پر کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد تا همه حفره هایی که در نتیجه پوسیدگی دندان بوجود می آیند را پر کند.
۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۹

ترک دندان و نحوه تشخیص آن

آیا همه دندان ها به یک شکل ترک می خورند؟ چرا دندان ها ترک می خورند؟ چگونه می توان دندان ترک خورده را تشخیص داد؟ آیا ترک دندان درمان نیاز دارد؟

نمونه های درمانی:

۰/۵ ( ۰ نظر )
رزرو آنلاین نوبت
فارسی
اگر نیاز به عکس رادیوگرافی دهان و دندان دارید کلیک کنید:اطلاعات بیشتر