درمان مجدد ریشه

banner34
همانطور که ممکن است برای هر فرایند درمانی یا پزشکی دیگری اتفاق بیافتد، ممکن است دندان پس از درمان اولیه ریشه طبق انتظار بهبود نیابد. در صورت باریک، خمیده یا پیچیده بودن آناتومی کانال های ریشه دندان، ممکن است طی فرایند اولیه درمان ریشه، بخش هایی از ریشه ناشناخته و مخفی باقی بمانند. یا پس از اتمام درمان ریشه، روکش دندان یا دیگر ترمیم ها با تأخیر روی دندان قرار بگیرند، یا مواد پر کننده کافی وجود نداشته باشند، پوسیدگی جدید ایجاد شود، روکش سست شود، ترک بخورد، یا بشکند، که همگی منجر به عفونت مجدد کانال ریشه آن می شوند. یکی از علائم این مشکلات، بروز درد شدید در دندانی است که قبلاً درمان ریشه روی آن انجام شده است.
ما با بررسی دقیق دندان و گرفتن عکس رادیوگرافی با اشعه ایکس می توانیم به علت آن پی ببریم و درمان مجدد ریشه را انجام دهیم. برای انجام این فرایند باید روکش دندان برداشته شود، پر شدگی آن تخلیه شود، و داخل کانال های ریشه یک بار دیگر با دقت بیشتر پاکسازی شوند و مراحل انتهایی مجدداً انجام شوند تا بتوانیم دندان شما را نجات دهیم.

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تماس تلفنی با شماره 22224803 و 22224903 در ارتباط باشید یا به شماره واتس آپ 09901156015 پیغام دهید.

مقالات آموزشی:

۵ دی ماه ۱۴۰۱

آیا بعد از عصب کشی، با پر شدگی موقت می توان مسواک زد؟

آیا بعد از درمان ریشه می توان با دهانشویه غرغره کرد؟ بعد از درمان ریشه چه کارهایی را نمی توان انجام داد؟ مراقبت های بعد از عصبکشی دندان کدامند؟
۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۹

دیابت؛ درمان ریشه و سلامت دهان و دندان ها

بیماری دیابت چگونه دندان های شما را تحت تأثیر قرار می دهند؟ بیماران دیابتی چه نکاتی را برای مراقبت از دهان و دندان و همچنین دندان عصبکشی شده راعایت کنند؟
۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۹

بی حسی موضعی و بیهوشی در دندانپزشکی

درمان ریشه یا عصب کشی شباهت زیادی به پر کردن دندان دارد. اکثر افراد تنها با استفاده از یک بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن منطقه اطراف دندان، درمان میشوند
۲۹ تیر ماه ۱۳۹۹

اندودانتیکس چیست؟ اندودنتیست کیست؟

اندودانتیکس به معنای مطالعه بخش درونی دندان یا پالپ دندان است و اندودنتیست دندانپزشکی است که آموزش تخصصی روی تشخیص دندان درد و درمان ریشه (عصبکشی) دیده است
۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹

پر کردن دندان با آمالگام

آمالگام دندانی نوعی ماده است که برای پر کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد تا همه حفره هایی که در نتیجه پوسیدگی دندان بوجود می آیند را پر کند.
۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۹

ترک دندان و نحوه تشخیص آن

آیا همه دندان ها به یک شکل ترک می خورند؟ چرا دندان ها ترک می خورند؟ چگونه می توان دندان ترک خورده را تشخیص داد؟ آیا ترک دندان درمان نیاز دارد؟

نمونه های درمانی:

۰/۵ ( ۰ نظر )
رزرو آنلاین نوبت
فارسی
اگر نیاز به عکس رادیوگرافی دهان و دندان دارید کلیک کنید:اطلاعات بیشتر