درمان ریشه

banner34
دندان ها ساختارهای بسیار محکمی دارند و از بافت های مختلفی تشکیل شده اند و از نظر میزان سختی با یکدیگر تفاوت دارند. پالپ دندان، مرکزی ترین بخش دندان، حفره ای است که درون کانال داخل دندان واقع شده و از تاج دندان تا نوک ریشه های آن امتداد دارد. این حفره مملو از عروق خونی و اعصابی است که مواد مغذی مورد نیاز دندان را تأمین می کنند. در صورتی که پوسیدگی به حفره تبدیل شود و وارد محدوده پالپ شود، شکستگی یا لب پر شدگی دندان که به پالپ برسد، آسیب یا ضربه محکم به دندان باعث عفونت و خونریزی بافت پالپ شود، باکتری های همراه با بیماری لثه وارد حفره پالپ شوند، بیمار علائمی مانند درد شدید و آبسه را تجربه خواهد کرد. ما با معاینه و مشاهده تصاویر رادیوگرافی دندان شما این مشکلات را شناسایی می کنیم. درمان ریشه، یا همان درمان اندودانتیک که برای درمان اعصاب یا پالپ عفونی درون دندان انجام می شود، فرایندی است که طی آن با استفاده از دریل دندانپزشکی درون دندان حفره ریزی ایجاد می کنیم و از طریق آن اعصاب و پالپ درون دندان تخلیه می کنیم تا دندان هیچ دردی را احساس نکند. حفره پالپ را پس از تخلیه با مواد مخصوص پر می کنیم سپس دندان را سیل می کنیم تا از آن در برابر آسیب، صدمه و عفونت مجدد محافظت کند. در انتها، بر حسب نیاز ممکن است روی آن روکش دندان نیز قرار دهیم.

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تماس تلفنی با شماره 22224803 و 22224903 در ارتباط باشید یا به شماره واتس آپ 09901156015 پیغام دهید.

مقالات آموزشی:

۵ دی ماه ۱۴۰۱

آیا بعد از عصب کشی، با پر شدگی موقت می توان مسواک زد؟

آیا بعد از درمان ریشه می توان با دهانشویه غرغره کرد؟ بعد از درمان ریشه چه کارهایی را نمی توان انجام داد؟ مراقبت های بعد از عصبکشی دندان کدامند؟
۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۹

دیابت؛ درمان ریشه و سلامت دهان و دندان ها

بیماری دیابت چگونه دندان های شما را تحت تأثیر قرار می دهند؟ بیماران دیابتی چه نکاتی را برای مراقبت از دهان و دندان و همچنین دندان عصبکشی شده راعایت کنند؟
۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۹

بی حسی موضعی و بیهوشی در دندانپزشکی

درمان ریشه یا عصب کشی شباهت زیادی به پر کردن دندان دارد. اکثر افراد تنها با استفاده از یک بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن منطقه اطراف دندان، درمان میشوند
۲۹ تیر ماه ۱۳۹۹

اندودانتیکس چیست؟ اندودنتیست کیست؟

اندودانتیکس به معنای مطالعه بخش درونی دندان یا پالپ دندان است و اندودنتیست دندانپزشکی است که آموزش تخصصی روی تشخیص دندان درد و درمان ریشه (عصبکشی) دیده است
۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹

پر کردن دندان با آمالگام

آمالگام دندانی نوعی ماده است که برای پر کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد تا همه حفره هایی که در نتیجه پوسیدگی دندان بوجود می آیند را پر کند.
۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۹

ترک دندان و نحوه تشخیص آن

آیا همه دندان ها به یک شکل ترک می خورند؟ چرا دندان ها ترک می خورند؟ چگونه می توان دندان ترک خورده را تشخیص داد؟ آیا ترک دندان درمان نیاز دارد؟

نمونه های درمانی:

۰/۵ ( ۰ نظر )
رزرو آنلاین نوبت
فارسی
اگر نیاز به عکس رادیوگرافی دهان و دندان دارید کلیک کنید:اطلاعات بیشتر