جراحی دندان عقل

banner34
دندان های عقل آخرین دندان های دائمی هستند که در سنین 17 تا 25 سالگی بیرون می آیند و از آنجا که وقتی می رویند تقریباً دندان های قبل از آنها جای خود را پیدا کرده اند و فضای کافی برای رشد آنها وجود ندارد، می توانند موجب بروز مشکلات متعددی برای خود یا دندان های مجاور خود شوند، خواه با نیمه نهفته بودن و عدم توانایی پاکسازی کامل آنها، و خواه با رشد در زاویه نادرست و ضربه وارد کردن به رشیه دندان های مجاور. در هر صورت، اگر این مشکلات بروز پیدا کنند، می توانند سلامت دهان و دندان ها را به خطر بیندازند و کشیدن آنها ضروری می شود.
جراحی کشیدن دندان عقل فرایندی برای کشیدن مجموعه دندان های مولر سوم است. با کشیدن دندان های عقل می توانید اطمینان حاصل کنید که آنها به دندان ها و استخوان های اطراف خود هیچ آسیبی وارد نمی کنند. از آنجا که این دندان ها ریشه های بزرگی دارند و در جایی قرار دارند که دسترسی به آنها دشوار است، برای کشیدن آنها از فرایند جراحی استفاده می کنیم که تحت بی حسی موضعی انجام می شود و طی آن بافت لثه را برش می دهیم و دندان را شکسته و به چند تکه تبدیل می کنیم تا بیرون آوردن آن راحت تر شود. در نهایت بافت روی آن را بخیه می زنیم و آن را پانسمان می کنیم.

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تماس تلفنی با شماره 22224803 و 22224903 در ارتباط باشید یا به شماره واتس آپ 09901156015 پیغام دهید.

مقالات آموزشی:

21 آذر ماه 1402

درمان ریشه روی کدام دندان ها راحت تر است؟

وقتی صحبت از درمان ریشه دندان به میان می آید، همه دندان ها میزان دشواری یکسانی ندارند و سوالی که مطرح میشود آن است که درمان ریشه روی کدام دندان راحت تر است؟ نوع دندانی که تحت درمان است- دندان های مولر یا دندان های پرمولر- و آناتومی مختص آنها می تواند سختی درمان و پیچیدگی اجراء درمان ریشه را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. بیایید نگاهی دقیق به این داشته باشیم که کدام دندان ها برای درمان ریشه ساده ترین و چالش برانگیزترین هستند.
29 مهر ماه 1402

چرا ریشه دندان های شیری حل نمی شوند و نمی افتند؟

چرا ریشه دندان های نمی افتند؟نرخ عدم جذب ریشه دندان های شیری در جمعیت چقدر است؟ آیا ریشه های باقی مانده می توانند بعداً دوباره عفونی شوند؟
5 دی ماه 1401

آیا بعد از عصب کشی، با پر شدگی موقت می توان مسواک زد؟

آیا بعد از درمان ریشه می توان با دهانشویه غرغره کرد؟ بعد از درمان ریشه چه کارهایی را نمی توان انجام داد؟ مراقبت های بعد از عصبکشی دندان کدامند؟
17 اسفند ماه 1399

دیابت؛ درمان ریشه و سلامت دهان و دندان ها

بیماری دیابت چگونه دندان های شما را تحت تأثیر قرار می دهند؟ بیماران دیابتی چه نکاتی را برای مراقبت از دهان و دندان و همچنین دندان عصبکشی شده راعایت کنند؟
25 شهریور ماه 1399

بی حسی موضعی و بیهوشی در دندانپزشکی

درمان ریشه یا عصب کشی شباهت زیادی به پر کردن دندان دارد. اکثر افراد تنها با استفاده از یک بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن منطقه اطراف دندان، درمان میشوند
29 تیر ماه 1399

اندودانتیکس چیست؟ اندودنتیست کیست؟

اندودانتیکس به معنای مطالعه بخش درونی دندان یا پالپ دندان است و اندودنتیست دندانپزشکی است که آموزش تخصصی روی تشخیص دندان درد و درمان ریشه (عصبکشی) دیده است

نمونه های درمانی:

0/5 ( 0 نظر )
رزرو آنلاین نوبت
فارسی
اگر نیاز به عکس رادیوگرافی دهان و دندان دارید کلیک کنید:اطلاعات بیشتر