اپکسیفیکاسیون

banner34
ریشه دندان شما تا زیر لثه و داخل استخوان فک امتداد دارد و حاوی عروق خونی و فیبرهای عصبی است که دندان را زنده نگه می دارد. اپکس بخش انتهایی ریشه دندان است که به عنوان پایه ریشه دندان شناخته می شود. در دندان هایی که در حال رشد هستند، اَپِکس باز است و تا زمانی که دندان رشد می کند باز باقی می ماند. از زمانی که دندان از بافت لثه بیرون می آید، معمولاً سه سال طول می کشد تا اپکس کاملاً بسته شود. گرچه باز بودن اپکس در دندان های در حال رشد کودکان کاملاً عادی است، اما می تواند مجرایی برای ورود باکتری به داخل عصب دندان و دیگر ساختارهایی باشد که داخل پالپ دندان وجود دارند. این نوع دندان ها نیز مانند هر دندان دیگر ممکن است عفونی شوند و به درمان نیاز داشته باشند. اپکس باز هنگام پر کردن یک دندان با مواد درمان ریشه چالش بر انگیز و دشوار است، زیرا هیچ مانع طبیعی وجود ندارد که از خروج مواد به بیرون دندان جلوگیری کند. اَپِکسیفیکاسیون Apexification فرایندی است که ما آن را برای بستن انتهای سر باز ریشه دندان انجام می دهیم. این درمان اغلب برای درمان دندان های دائمی استفاده می شود که ریشه های آنها به طور کامل شکل نگرفته است و نیاز به درمان ریشه (عصب کشی) دارند.

جهت اطلاعات بیشتر از طریق تماس تلفنی با شماره 22224803 و 22224903 در ارتباط باشید یا به شماره واتس آپ 09901156015 پیغام دهید.

مقالات آموزشی:

29 مهر ماه 1402

چرا ریشه دندان های شیری حل نمی شوند و نمی افتند؟

چرا ریشه دندان های نمی افتند؟نرخ عدم جذب ریشه دندان های شیری در جمعیت چقدر است؟ آیا ریشه های باقی مانده می توانند بعداً دوباره عفونی شوند؟
5 دی ماه 1401

آیا بعد از عصب کشی، با پر شدگی موقت می توان مسواک زد؟

آیا بعد از درمان ریشه می توان با دهانشویه غرغره کرد؟ بعد از درمان ریشه چه کارهایی را نمی توان انجام داد؟ مراقبت های بعد از عصبکشی دندان کدامند؟
17 اسفند ماه 1399

دیابت؛ درمان ریشه و سلامت دهان و دندان ها

بیماری دیابت چگونه دندان های شما را تحت تأثیر قرار می دهند؟ بیماران دیابتی چه نکاتی را برای مراقبت از دهان و دندان و همچنین دندان عصبکشی شده راعایت کنند؟
25 شهریور ماه 1399

بی حسی موضعی و بیهوشی در دندانپزشکی

درمان ریشه یا عصب کشی شباهت زیادی به پر کردن دندان دارد. اکثر افراد تنها با استفاده از یک بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن منطقه اطراف دندان، درمان میشوند
29 تیر ماه 1399

اندودانتیکس چیست؟ اندودنتیست کیست؟

اندودانتیکس به معنای مطالعه بخش درونی دندان یا پالپ دندان است و اندودنتیست دندانپزشکی است که آموزش تخصصی روی تشخیص دندان درد و درمان ریشه (عصبکشی) دیده است
15 اردیبهشت ماه 1399

پر کردن دندان با آمالگام

آمالگام دندانی نوعی ماده است که برای پر کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد تا همه حفره هایی که در نتیجه پوسیدگی دندان بوجود می آیند را پر کند.

نمونه های درمانی:

0/5 ( 0 نظر )
رزرو آنلاین نوبت
فارسی
اگر نیاز به عکس رادیوگرافی دهان و دندان دارید کلیک کنید:اطلاعات بیشتر